Esileht > Uudised

Riigikogu Maaelukomisjon toetab aiandustootjaid

18.04.2016
Riigikogu Maaelukomisjon toetab Aiandusliidu seisukohta ajutise tööjõu palkamise osas
POSTIMEESEESTI UUDISED

Komisjon tahab leevendada välismaalaste palkamist aiandustöödeks

17. aprill 2016 19:03 BNS Aiandus. Foto: www.flickr.com

Kuna kohalikel puudub huvi hooajatööde vastu aiandussektoris, tegi riigikogu maaelukomisjon siseministeeriumile neljapäeval ettepaneku leevendada välismaalaste palkamisel esitatavaid nõudeid.

Välismaalased näiteks Ukrainast ja Valgevenest on motiveeritud aiatööd tegema, kuid nende palkamine on tööandjale kallis, sest praegu kehtiva välismaalaste seaduse kohaselt ei tohi tööandja maksta välismaalasele vähem kui aasta keskmise palga ja koefitsiendi 1,24 korrutis.

Kuna aianduses makstavad palgad on oluliselt väiksemad põhitegevusala keskmisest, tegi maaelukomisjon siseministrile ettepaneku siduda makstav palk konkreetseks aastaks kehtestatud töötasu alammääraga või jätta palga kokkuleppimine tööandja ja töövõtja hooleks.

Maaelukomisjon esitas ettepanekud peale teisipäeval toimunud istungit aiandusliidu esindajatega, kus viimased kurtsid, et aiandussektori üheks suuremaks mureks on hooajatöödele tööjõu leidmine ja sellega seonduvad maksekohustused.

Aiandus on väga tööjõumahukas sektor, mis vajab piiratud aja jooksul väga palju töökäsi. Töökäte puuduse tõttu on kohati jäänud osa saagist ka koristamata.

Kommentaarid: 0
Email again:
Lisa kommentaar
Nimi:
E-mail:
Kommenteeri: