Esinejad 2018

Eesti Aiandusliidu V Visioonikonverentsi ESINEJAD

Raimond Strastin, Aiandusliidu tegevjuht. Raimond lõpetas 1993. aastal Eesti Põllumajandusülikooli veterinaarmeditsiini teaduskonna loomaarstina. Aastail 1993-1997 tegeles loomaarstina AS Farmax. 1997.aastal alustas tööd Veterinaar- ja Toiduametis peaspetsialistina, kus lõpetas töö 2010 peadirektori asetäitjana. Vastutusvaldkonnaks oli toiduohutus. Alates 2011. aastast alustas tööd Aiandusliidu tegevjuhina, kus töötab tänaseni.

Illar Lemetti, Maaeluministeeriumi kantsler. Illar lõpetas 1993. aastal Eesti Põllumajandusülikooli agronoomia teaduskonna ja sai 1995. aastal põllumajandusteaduste magistrikraadi mullateaduse erialal. Aastail 2005–2010 töötas Illar Eesti Maaülikooli Põllumajandus- ja keskkonnainstituudi direktorina, 2010 – 2013 Põllumajandusameti peadirektorina, 2013 – 2016 Maaeluministeeriumi põllumajandus- ja maaelupoliitika asekantsleri ametikohal ja alates 2. aprillist 2016 a. töötab Illar Maaeluministeeriumi kantsleri ametikohal.

Raivo Külasepp, Grüne Fee Eesti AS juhatuse esimees, Aasta Põllumees 2012.  Raivo on lõpetanud EPA elektriinsenerina ja on töötanud Tartumaal üle 30 aasta. Grüne Fee Eesti AS katmikalal toodetakse aastas ca 2500 tonni värsket kurki ja ca 8,55 mln ühikut salatit ja maitserohelist. Grüne Fee Eesti kasutab uudseimat tehnoloogiat Baltikumis ja on Baltikumi suveräänne turuliider. Kasvuhooneid on firmal rohkem kui 6 hektaril.

Jānis Lepsis on saanud agronoomia doktorihariduse Läti Põllumajandusülikoolist, keskendudes õunapuude aretamisele ja tootlikkuse uurimisele. Töötab täna Daigones, kooperatiivis Auglu ja Pure aiandus uurimiskeskuses juhatuse esimehena ning aiandusinstituudis juhtivteadurina.

Marite Gailite on saanud hariduse Moskva Timiryazev Põllumajandusülikoolist. Täna töötab köögiviljade tootjate ühistu “Latvijas dārznieks” juhi ja eksperdina. Tegeleb köögivilja kasvatuse tootmise, impordi ja ekspordi statistika ja planeerimisega. Annab tootjatele turuülevaateid. Teeb koostööd teiste organisatsioonidega ja ministeeriumiga erinevates töögruppides nagu taimekiatse, väetised, toitainete ohutus jne. Marite on Läti esindaja Copa tööparteid Puuviljad ja köögiviljad. Varem on Marite töötanud konsultandina professionaalses köögiviljakasvatuses avamaal ja kasvuhoonetes ning tunnelites, juhtinud erinevaid riiklikke farme nagu Rigana, Riga ja Jelgava. Kirjutab aaktiivselt artikleid, koolitab ja esineb moderaatorina professionaalsete kasvuhoones kasvatajate foorumis.

Urmas Arumäe on pikaajalise kogemusega vandeadvokaat ja juhtimiskonsultant ning armastatud õppejõud. Ta on lõpetanud õigusteaduse eriala Tartu Ülikoolis (LLM), EBSi rahvusvahelise ärijuhtimise magistriprogrammi (MBA), Stockholmi Ülikooli Euroopa Liidu õiguse magistriprogrammi (LLM) – cum laude ja Usuteaduse Instituudi teoloogia magistriprogrammi (MA) – cum laude. Tal on EBSi juhtimisteaduse doktori kraad (PhD). Urmas on spetsialiseerunud era- ja avaliku sektori juhtimise õiguslikule korraldusele. Ta on nõustanud äriühingute omanikke ning juhtorganite liikmeid erinevates juhtimis- ja ärialastes küsimustes, aga ka omavalitsusüksuste juhte. Ta on kirjutanud ettevõtjatele ja juhtidele vajalikke õpikuid ning populaarseks osutunud Pereettevõtluse käsiraamatu. Ta on tegutsenud ka avalikus sektoris justiitsministrina (1994) ja Viimsi vallavanemana (2005-2008). Loobus poliitikast aastal 2011.