Aasta Rahvapõllumees 2021 – Ranet Roositalu Joosepi talust Põlvamaal

Maasikad tõid rahvapõllumehe tiitli Ranet Roositalule

“Kellele siis maasikad ei meeldi, meil on üle Eesti müügipunktid ja turustame otse tarbijatele,” rõõmustab Ranet Roositalu, et Joosepi talu maasikakasvatus on pälvinud rahva poolehoiu ning kõige suurem häältesaak tõi talle rahvapõllumehe tiitli.

Maalehe veebihääletusel sai rahvas oma lemmiku poolt hääletada mitu nädalat. Kokku anti 8352 häält ja ülekaalukalt võitis Põlvamaal tegutsev maasikakasvataja Ranet Roositalu, kes turustab maasikaid Joosepi talu kaubamärgi all.

Nüüdsest rahvapõllumehe tiitlit kandev Ranet Roositalu on hääletuse tulemustega rahul.

“Inimesed tunnevad meid! Joosepi talu on kogu aeg pildis, kuna tegeleme jaemüügiga, suvel osteti meilt kõvasti maasikaid sissetegemiseks ja sotsiaalmeedias on meil ka hästi palju jälgijaid,” oletas Roositalu, miks tema poolt nii palju hääletati. Teisalt arvab Joosepi talu noor peremees, et küllap sellega väljendati ka toetust kogu kodumaisele maasikakasvatusele, mis läbi raskuste ikkagi edeneb.

Roositalu kinnitas, et tänavu tööjõupuudust maasikapõldudel polnud: talu kasvatas seitset maasikasorti, mis kõik jõudsid värskelt tarbijani.

Joosepi talu peremees Hillar Lillo alustas koos perenaise Kaire Roositaluga Loko külas maasikakasvatust juba mitukümmend aastat tagasi. Praegu tehakse talus kõike koos: peremees on tegevjuht, perenaine vastutab tööliste eest, Ranet Roositalu tegeleb müügitööga ja agronoomina vastutab põldude eest, tema vend Romel on masinate peal.

Allikas: Maaleht, 28. oktoober 2021